Home

BORIK-spol-fotkaRodinná vinohradnícka a vinárska firma Borik vznikla v roku 1998. Inšpiráciu k práci vo vinici, ale aj pivnici máme v dlhoročnej rodinnej tradícii pestovania hrozna a výroby vína. Máme v prenájme vyše 40 árov Borikovci viníc, no prevažnú časť hrozna nakupujeme v malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Na slovenský vínny trh sme vstúpili v roku 2000. Pri zrode vína sme od jeho počiatku, staráme sa oň od lisovania až po jeho odbyt priateľom vín. Pri výrobe vína dodržujeme tradičné postupy doplnené modernou technológiou ako je odkaľovanie muštov, riadená jablčno-mliečna fermentácia a mnohé ďalšie. Biele vína prekvášajú v nerezových tankoch kde si zachovajú svoj odrodový charakter a sviežosť.

Naše červené vína sú hladké, harmonické s využitím dozrievania v barikových dubových sudoch. Našim cieľom je vyrábať vysokokvalitné odrodové vína. Sme presvedčení o tom, že profesionálny a šetrný prístup k spracovaniu hrozna s využitím moderných technológií prinášajú výborné výsledky.

Prídťe sa aj Vy presvedčiť o kvalite našich vín.

Ročná produkcia je vyše 15 000 fliaš, ktoré okrem exportu dodávame aj do domácich vinoték a vybraných reštaurácií. Milovníci našich vín ich môžu ochutnať aj v našej klenbovej pivnici s kapacitou do 20 osôb, kde môžeme zabezpečiť aj husacie hody, pečené prasiatko alebo iné gastronomické špeciality.

 

 

boriklogo